Profil školy

Škola realizuje alternatívny program Krok za krokom

Program zo školy robí vzdelávacie centrum pre celú rodinu.

-          netradičné usporiadanie a vybavenie triedy (centrá učenia bohato vybavené pomôckami)

-          pozitívna emočná a sociálna klíma (neohrozené prostredie bez strachu a úzkosti)

-          aktívna účasť rodičov na vyučovaní ( spoločné aktivity detí, rodičov a učiteľov)

-          individuálny prístup ku každému dieťaťu (rešpektovanie jeho tempa, inteligencie, dosť podnetov pre každého, vyžadovanie osobného maxima, ocenenie každého dieťaťa)

-          uprednostňuje  metódy : kooperatívne učenie, projektová práca, zážitkové učenie, riešenie  problémov (neboj sa problémov, nauč sa ich riešiť)

-          rozvíja komunikačné schopnosti a to aj v cudzích jazykoch (písanie denníkov, podpora  čítania s porozumením, nechaj všetko tak a čítaj, vyjadri svoj názor...Postupujeme podľa plánov rozšíreného vyučovania cudzích jazykov- už prváci majú 2 hodiny týždenne AJ, NJ  realizujeme ako krúžok)

Škola je i Regionálnym vzdelávacím centrom programu Krok za krokom, na ktorý má akreditáciu. Spolupracuje s Nadáciou Škola dokorán a Kabinetom Škola dokorán pri Univerzite Mateja Bella v  B. Bystrici. Fungujeme ako modelová škola programu. Organizujeme vzdelávacie semináre pre odbornú a rodičovskú verejnosť.

Školský klub detí

ideálne miesto pre žiakov v čase mimo vyučovania, hry, zábava... Klub je v prevádzke spravidla celý školský rok okrem dní pracovného pokoja a štátnych sviatkov, denne od 6.30 hod. do 16.30 hod.

Súkromná základná umelecká škola

od 1.9.2006 je súčasťou vzdelávacieho komplexu aj ZUŠ, vzhľadom na to, že spolu so školou a školskými zariadeniami sa nachádza v jednom objekte, je to ideálna možnosť na využitie voľného času.

Jazykový variant

žiaci sa učia anglický jazyk dod 1. ročníka. Nemecký jazyk ako nepovinný predmet sa vyučuje formu krúžkovej činnosti.

Počítačová gramotnosť

každý žiak našej školy dostáva základy informatiky ktoré si môže rozšíriť v PC krúžku.

Šach

v našej škole sú hodiny matematiky obohatené o výuku šachu, ktorým sledujeme rozvíjanie logického myslenia a konbinatoriky.

škola je zapojená do programu Infovek, ktorého zmyslom je pripraviť mladú generáciu pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti XXI. storočia.

Zelená škola

cieľom projektu je podporovať činnosti vedúce k enviromentálnemu správaniu sa slovenských škôl. Naša škola získala certifikát a vlajku s logom Zelenej školy.

Zdravý úsmev

projekt sa realizuje v škôlkach a v základných školách. Deti sa učia o stavbe zuba, o výžive, o škodlivosti cukrov.. Projekt funguje v spolupráci zubných lekárov, dentálnych hygieničiek a školy.

• Súkromná spojená škola
    SNP 366/96